Про себе

Отже, мене звуть Калюжний Олександр Якович. В деяких своїх публікаціях я також підписуюсь як Калюжный Александр Яковлевич (рос.) та Oleksandr Kaliuzhnyi або Alexander Kalyuzhny (англ.). Мої стислі біографічні відомості можна, зокрема, знайти у виданні "Енциклопедія сучасної України", а деякі ілюстрації до них - у моїй фотогалерії. Дані про моїх Вчителів можна подивитися тут.

Я корінний киянин у 5-ому поколінні. Тут, у Києві 3-го березня 1947 р. я народився, тут й пройшло усе моє життя. Після закінчення у 1965 р. Київської середньої школи №90 я вступив на електроакустичний факультет Київського політехнічного інституту за фахом “Електроакустика та ультразвукова техніка” зі спеціалізацією "Гідроакустика". Після закінчення з відзнакою КПІ я працював у  1971-1981 роках на наукових та інженерних посадах у науково-дослідних установах НТУ “КПІ”. В 1980 р. захистив у спеціалізованій Вченій Раді Акустичного інституту ім. акад. Андрєєва Російської академії наук (м. Москва) кандидатську дисертацію за фахом 01.04.06 – “Акустика”.

У 1981-1994 роках працював на посаді старшого наукового співробітника у науково-виробничому об’єднанні “Славутич” (м. Київ), де приймав участь у виконанні низки проектів в інтересах оборонної промисловості СРСР. В 1994-1996 роках навчався в докторантурі Інституту гідромеханіки НАН України, по закінченні якої захистив у спеціалізованій Вченій Раді Інституту гідромеханіки докторську дисертацію за фахом 01.04.06 – “Акустика”. В 1996-1999 роках працював на посаді провідного наукового співробітника в Інституті гідромеханіки НАН України.

В 1999 році був запрошений у Державне науково-виробниче підприємство “Дельта” Міністерства промислової політики України на посаду Головного наукового співробітника. З вересня 2002 року по липень 2011 був заступником директора вказаного підприємства з наукової роботи, з 2011 по 2016 рік - провідним науковим співробітником – консультантом у ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Омега». Під моїм керівництвом та за безпосередньої участі на ДНВП “Дельта” у 1999-2011 було виконано низку науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт в галузі технологій очистки мовних сигналів від шумів, вокодерної телефонії, демодуляції та декодування цифрових сигналів зв’язку.

Як дійсний член міжнародного науково-технічного товариства IEEE (з 1999 р.) приймав участь в авторитетних міжнародних наукових конференціях, зокрема, Європейському Акустичному форумі "Forum Acusticum" (Берлін, 1999), Європейській конференції з проблем боротьби із шумовим забрудненням “Internoise”, (Франція, 2000 р.), Міжнародних конференціях з акустики, мовних сигналів та обробки інформації “ICASSP” (Туреччина 2000р., США 2001 та 2002 рр.), Міжнародній конференції з проблем обчислень та кодування інформації “ITCC” (США, 2001 р.), Міжнародній конференції з питань оптимізації обчислень “ПОО”, (Україна, 2001 р.) та деяких інших.

Поряд із науковою роботою постійно займався і науково-педагогічною діяльністю. Був керівником аспірантури в установах НАН України та професором (на умовах сумісництва) в НТУУ “КПІ” та КНУ ім. Т. Шевченко, де читав дисципліни в галузях теорії зв’язку та цифрової обробки сигналів. Під моїм керівництвом або за моєю участю було підготовлено 5 кандидатів наук.

З вересня 2016 року до серпня 2021 року був професором кафедри радіоприймання та обробки сигналів Радіотехнічного факультету НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського», де читав дисципліни «Наукові дослідження», "Прикладні аспекти системного аналізу в телекомунікаціях та радіотехніці", "Системи мобільного зв'язку". Із вересня 2021 року у звязку з реорганізацією РТФ мене було переведено на посаду професора кафедри радіоінженерії, де читаю дисципліну "Мобільні телекомунікаційні системи", веду роботу з магістрами та аспірантами факультету.